Wybieramy ręcznik dla niemowlaka

ręcznik dla niemowlaka

Skompletowanie wyprawki dla noworodka to obowiązek, z którym prędzej czy później muszą zmierzyć się przyszli rodzice. Kolorowe akcesoria kuszą i zachęcają do tego, by je kupić. Warto jednak podejść do tego ze zdrowym rozsądkiem i przy każdej rzeczy zastanowić się nad jej funkcjonalnością. Jak wybrać dobry ręcznik dla niemowlaka?

Potrzebny na co dzień

ręcznik dla niemowlakaDo niezwykle ważnych momentów dnia w życiu każdego maluszka, jest wieczorna kąpiel. Codzienny rytuał wyznacza dziecku rytm dnia i informuje je, że za chwilę przyjdzie czas na sen. Jest też pierwszą lekcją higieny, której niemowlęta poddają się z ogromną przyjemnością. To również dobry czas na budowanie jego więzi z rodzicami.

Po każdej kąpieli trzeba dokładnie osuszyć skórę dziecka. W przeciwnym razie maluszek szybko zmarznie, co może skończyć się przeziębieniem lub znacznie poważniejszą chorobą. Ręcznik dla niemowlaka staje się więc codziennym przyjacielem dziecka i jego rodziców na co najmniej kilka miesięcy.

Jaki wybrać?

Z myślą o tym, by ręcznik dla niemowlaka służył dziecku dłużej, niż przez pierwsze tygodnie jego życia, nie warto sięgać po te najmniejsze. Optymalne wymiary, z których maluszek nie wyrośnie nawet w ciągu kilku miesięcy to 100×100 cm.

Kolejna ważna rzecz to materiał, z jakiego wykonany jest ręcznik dla niemowlaka. Musi on szybko chłonąć wodę i być przyjemny w dotyku, by nie podrażniać wrażliwej skóry dziecka. Z tego też względu powinien być łatwy w utrzymaniu czystości. Do prania rzeczy dziecka używa się bowiem delikatnych środków piorących.

Dobrym rozwiązaniem są ręczniki z kapturkiem. Dodatkowy element osuszy główkę maluszka i zabezpieczy ją przed przewianiem.