Wkłady do pieluszek wielorazowych

Pieluszka Kieszonka PUL z Mikropolarem

Pieluchy wielorazowe składają się z nieprzepuszczającego wilgoci zewnętrznego otulacza produkowanego z materiału zatrzymującego wilgoć, a jednocześnie oddychającego oraz wkładu, który ma bezpośredni kontakt z wilgotną i zabrudzoną skórą dziecka.

Wkłady do pieluch

Wielorazowe pieluszki dla niemowlaka wewnątrz posiadają wkład, który można mocować albo bezpośrednio w otulaczu, albo w kieszeni otulacza wykonanej z miękkiego materiału (najczęściej polaru, który nie zatrzymuje wilgoci, a jest jednocześnie przyjemny w dotyku).
Wkłady wykonuje się z różnych materiałów, mając na uwadze ich chłonność, ale też wrażliwość delikatniej skóry alergików na materiały sztuczne. Dlatego do wyboru są wkłady z mikrofibry, tetry, bambusa czy konopii, a także hybrydy (np. mikrofibra z zewnętrzną warstwą bambusową dla skóry reagującej uczuleniem na materiał inny niż naturalny).

Chłonność wkładów

Pieluszki wielorazowe odznaczają się różną chłonnością, która wynika nie tylko z zastosowanych w nich materiałów ze względu na kwestie ekologiczne czy związane ze zdrowiem. Noworodki i małe niemowlęta można wyposażyć w pieluszki superchłonne, ale kiedy chcemy naszą pociechę nauczyć załatwiania potrzeb na nocniku, osiągniemy nasz cel szybciej, stosując wkład np. całkowicie bambusowy, który pod naciskiem uwalnia wilgoć, co może skłonić dziecko do skorzystania z nocnika czy toalety.