Wanienka w ciasnym mieszkaniu

wanienka bebejou

Wanienka jest jednym z przedmiotów, które kupujemy, kiedy spodziewamy się narodzin potomka. Kąpanie dziecka jest czynnością, którą będziemy wykonywać do czasu jego samodzielności codziennie, dlatego warto dobrze przemyśleć kwestie z nim związane oraz udogodnić sobie tę czynność jak najbardziej.

Wanienka ze stojakiem czy bez?

Kąpanie niemowlęcia w wanience na stojaku jest bardzo wygodne dla rodzica i ma zbawienny wpływ na kondycję kręgosłupa. Jeśli więc mamy taką możliwość i nasze warunki mieszkaniowe pozwalają na wstawianie do pomieszczenia, w którym kąpiemy maluszka wanienki ze stojakiem, dokonajmy takiego zakupu, na pewno będziemy z niego zadowoleni.

A może dmuchana lub składana?

Jeśli nasze warunki mieszkaniowe w żaden sposób nie pozwalają na zakup wanienki o zwykłych gabarytach, warto przemyśleć zakup wanienki składanej, a w ostateczności choćby dmuchanej, zamiast rezygnować z niej całkowicie. Składana wanienka dla dziecka zajmuje niewiele miejsca i może być przechowywana w na prawdę wąskiej wnęce za szafą czy innym podobnym miejscu. Do tego wybrać można spośród wielu wzorów, które mają bardzo różne gabaryty po złożeniu. A w ostateczności pozostaje jeszcze wanienka dmuchana, która może i będzie uciążliwa w użytkowaniu, ale da dziecku na pewno wiele przyjemności z kąpieli.