W jakim wieku dziecko może jeździć w wózku parasolce?

spacerówka czerowona

Pierwszy rok życia dziecka wiąże się z jego błyskawicznym rozwojem zarówno fizycznym, jak i psychicznym. Mały człowiek wzmacnia układ mięśniowy i kostny każdego dnia. Wraz z postępami w kształtowaniu się motorycznych cech dziecka, a także zwiększającą się ciekawością otaczającego świata, zmieniają się także jego potrzeby i sprzęty dotychczas używane przestają być wystarczające.

Jaki podstawowe sprzęty są potrzebne dla małego dziecka?

Oczywistym elementem wyposażenia maluszka od pierwszych dni jego życia jest wózek. Budowa i funkcjonalność sprzętu jednak powinna być dostosowana do wieku maluszka. Około szóstego, siódmego miesiąca życia wózek głęboki powinna zastąpić spacerówką parasolką, która jest w kilku względów bardziej odpowiednia dla dziecka w tym wieku. Wózek parasolka spełnia funkcje, jakie są potrzebne dziecku, a także jest bardziej poręczna i wygodniejsza dla rodziców.

Dlaczego spacerówka parasolka jest obowiązkowym sprzętem dla półrocznego dziecka?

Maluszek, osiągając wiek sześciu lub siedmiu miesięcy jest już na tyle sprawny, że dobrze czuje się w pozycji siedzącej. Głęboki wózek – gondola takiej pozycji nie zapewnia, a poza tym jest po prostu zbyt mała. Wybierając najlepsze wózki ze sklepu internetowego Mamabrum, trzeba zwrócić uwagę na stabilność, wagę oraz łatwość manewrowania.