Orteza stawu skokowego

orteza stawu skokowego

Twoje kostki są bardzo wrażliwym i narażonym obszarem układu mięśniowo-szkieletowego i dlatego mogą ulec szybkiej kontuzji, jeśli są nieprawidłowo obciążone – na przykład przez sport lub bieganie. Często wiąże się to ze skręceniem, zwichnięciem lub innym przeciążeniem kostki. Większość ludzi doświadczyła urazu lub bólu w kostkach w pewnym momencie swojego życia, ale na szczęście jest dostępna pomoc w postaci wsparcia kostki.

W jakim celu się stosuje ortezę stawu skokowego?

orteza stawu skokowego

Podparcie stawu skokowego ma na celu zarówno zapobieganie, jak i łagodzenie urazów i bólu stawu skokowego. To, jakie wsparcie na kostkę powinieneś wybrać, zależy od stopnia zaawansowania urazu i odczuwanego bólu. W profilaktyce i przy łagodnym bólu może wystarczyć zwykły bandaż elastyczny zapewniający lekkie podparcie i ucisk. W przypadku poważniejszych urazów warto zastosować sztywniejsze i bardziej stabilne podparcie kostki i zadbać o to, by stopa była nieruchoma.

Orteza odciążająca staw skokowy

Orteza stawu skokowego z https://megamedic.pl/ortezy-kostki może mieć kojący wpływ na kontuzjowaną kostkę. Ponieważ szyna potrafi dostosować się do kostki, jest w stanie wywierać delikatny nacisk na opuchniętą tkankę. Pomaga to zmniejszyć obrzęk i zatrzymanie płynów. Jest to zatem więzadło chroniące staw skokowy lub podtrzymujące staw skokowy, które unieruchamia staw. Jak już wspomniałem, ma to bardzo pozytywne i łagodzące działanie. Jeśli doznałeś kontuzji, możesz wybrać ortezę lub bandaż na kostkę, w zależności od tego, jak poważny jest uraz. Na przykład w przypadku urazu więzadła stawu skokowego można zastosować ortezę stawu skokowego. Orteza stawu skokowego posiada elastyczną taśmę z rzepem u góry, dzięki czemu możesz wybrać czy chcesz nosić ortezę czy ją zdjąć. Jeśli masz problemy z piętami, polecamy zamiast nich skarpetki, ponieważ opaska na kostkę ma otwór nad piętą. Pamiętaj, że opaska na kostkę zajmuje trochę dodatkowego miejsca w bucie i że jest nieco grubsza od skarpety.