Jak wybrać najlepszy ochraniacz do łóżeczka?

Ochraniacz do łóżeczka 140x70 od Trilli

Jest wiele akcesoriów, które chronią dziecko przed niebezpiecznymi sytuacjami. Z żadnego z nich nie można rezygnować kupując sprzęty i wyposażając pokój najmłodszego członka rodziny. Na tej liście nie powinno zabraknąć ochraniacza na łóżeczko 140×70 lub w innym rozmiarze odpowiednio dopasowanym do mebla.

Po co ochraniacz do łóżeczka?

Ochraniacz do łóżka ma zapobiec zaklinowaniu się rączek, nóżek lub, co gorsze, główki dziecka pomiędzy szczebelki. Może tak się zdarzyć, gdy dziecko nieco podrośnie i stanie się aktywne ruchowo. Są to sytuacje zagrażające zdrowiu, a nawet życiu maluszka.

Zadaniem, które przy okazji spełnia ochraniacz do łóżeczka 140×70 lub każdy inny odpowiednio dopasowany rozmiarem, jest ochrona śpiącego dziecka przed zimnem. To skuteczna zapora m.in. przed podmuchem chłodnego wiatru, o który nie trudno w mieszkaniu.

Jaki ochraniacz wybrać?

Producenci oferują ochraniacze do łóżeczek 140×70 i w kilku innych rozmiarach. Robiąc zakupy warto zwrócić uwagę, by zgadzał się on z rozmiarami mebla. Ważne jest również, by miał on solidne mocowanie do łóżeczka. Jest to niezwykle przydatne, gdy maluch zaczyna siadać lub wstawać i podciąga się przy tym na wszystkim, co znajdzie się w zasięgu jego rączki.

Inną rzeczą, na którą dobrze jest zwrócić uwagę podczas wyboru ochraniacza do łóżeczka jest materiał, z jakiego został on wykonany. Powinien być przyjemny w dotyku i łatwy w utrzymaniu higieny. Kolorystycznie można dopasować go do wystroju dziecięcego pokoiku. Ozdobiony kolorowymi postaciami zachęci dziecko do nawiązywania z nimi kontaktu i maluszek nie będzie się nudził leżąc w łóżeczku.