Jak dobrać odpowiednie smoczki dla dzieci

Smoczki

Zdaniem wielu rodziców właściwie wybrane smoczki dla dzieci stanowią jeden z ważniejszych elementów w wyprawce malucha. Nazywane również uspokajaczami pomagają maluszkom uspokoić się poprzez zaspokajanie odruchu ssania. Aby jednak jak najlepiej spełniły swoje zadanie, smoczki powinny być właściwie dobrane przede wszystkim do wieku dziecka jak równie pod względem ich kształtu czy materiału, z jakiego są wykonywane.

Smoczki gumowe czy silikonowe?

Obecnie smoczki dla dzieci produkuje się z bardzo różnorodnych materiałów, najpopularniejsze jednak są te wyprodukowane z silikonu lub gumy. Dobór najbardziej odpowiednich zależy wyłącznie od rodziców. Często bywa, że dzieci nie chcą ssać smoczków wykonanych z jednego materiału, bez problemu uspokajając się po otrzymaniu innego smoczka. ważny jest również jego odpowiedni kształt, smoczek bowiem powinien jak najbardziej przypominać kobiecą pierś, aby dzieci bez większych problemów go zaakceptowały. Obecnie smoczki produkuje wile firm, oferujących akcesoria dla dzieci, dlatego rodzice mają w tej dziedzinie bardzo duży wybór. Kwestią równie ważną co materiał wykonania i kształt jest również odpowiednio dobrany rozmiar smoczka.

Smoczki

Jaka wielkość smoczka

Pod względem wielkości smoczki dobierane są do wieku dziecka. Dlatego kupując je warto patrzeć, dla jakiego wieku dziecka przeznaczony jest konkretny model. Przede wszystkim część znajdująca się w buzi dziecka powinna być właściwie dobrana do wielkości buzi maluszka. Szybki wzrost dzieci powoduje, że smoczki muszą być wymieniane co pewien czas, aby zapewnić maluszkom zawsze jak najlepiej dopasowany ich rozmiar.