Idealna pościel do wózka dziecięcego – co warto wiedzieć?

pościel do wózka

Oryginalna pościel do wózka dziecięcego to inwestycja na lata, dlatego też warto poświęcić nieco czasu, aby wybrać wysokiej jakości pościel, która nie zawiedzie w najmniej spodziewanym momencie. Solidna pościel musi być wykonana z bezpiecznych i przebadanych materiałów, które posiadają stosowne atesty.

Jaką pościel wybrać?

pościel do wózkaW pierwszej kolejności warto postawić na naturalne i przewiewne tkaniny, które w tym konkretnym przypadku sprawdzą się najlepiej. Warto zwrócić uwagę nie tyko na sam materiał, ale również na jakość szycia. Porządna pościel do wózka dziecięcego może służyć nawet przez kilka lat, dlatego też w żadnym wypadku nie można oszczędzać na tego typu produktach.

Bawełna na pierwszy miejscu

Jak łatwo się domyśleć w dzisiejszych czasach króluje przede wszystkim bawełniana pościel do wózka dziecięcego – https://www.trilli.pl/posciel-do-wozka-c-10_22.html, która w swojej klasie i w swojej cenie nie ma sobie równych. 100% bawełna jest bardzo miękka i co najważniejsze nie podrażnia wrażliwej skóry dziecka. Warto wspomnieć także i o tym, że bawełna jest naturalnym materiałem, dlatego też nie wywołuje uczuleń i alergii.

Wypełnienie kołderki

Szczególną uwagę warto zwrócić także na wypełnienie kołderki i poduszek. Porządne wypełnienie nie powinno zawierać w swoim składzie żadnych drażniących składników, dzięki czemu dziecko będzie miało zagwarantowany zdrowy sen. Wypełnienie, tak samo zresztą jak i pościel, powinno być miękkie w dotyku, sprężyste i co najważniejsze musi zachować swój pierwotny kształt. Nie można zapominać także i o tym, że pościel musi być bardzo łatwa w utrzymaniu czystości. Bawełnianą pościel bez żadnego większego problemu można wyprać i wysuszyć mechanicznie. Naturalna bawełna nawet po wielu praniach zachowa swoje drogocenne właściwości. Uważać należy jednak na oszustów, którzy na aukcjach internetowych sprzedają podrabianą pościel.