Czy warto kupić zestaw butelek do karmienia jednorazowego użytku?

Zestaw butelek jednorazowych

Aby karmienie było jeszcze wygodniejsze, można zakupić zestaw butelek jednorazowego użytku. Jakie są główne zalety i wady takich zestawów?

Czym są butelki jednorazowego użytku do karmienia?

Karmienie może odbywać się za pomocą różnych butelek. Aktualnie w sklepach można znaleźć także butelki jednorazowego użytku do karmienia. Są to butelki wykonane z plastiku, dostępne w różnych pojemnościach, współpracujące z akcesoriami jak laktatory i smoczki.

Oferowane są głównie jako zestaw jednorazowych butelek do karmienia w określonej pojemności od 50 ml do 250 ml.

Zestaw jednorazowych butelek do karmienia – zalety

Przede wszystkim zestaw butelek do karmienia jednorazowego użytku to większy komfort, ponieważ butelki te mogą służyć jednocześnie do odciągania, przechowywania, transportowania oraz do podawania pokarmu – mleka lub siary.

Butelka jednorazowego użytku do karmienia pozwala na łatwe połączenie z laktatorem, a potem ze smoczkiem, dlatego pokarm nie wymaga wtedy przelewania.

Na uwagę zasługuje także maksymalna higiena, ponieważ butelki są sterylne, a pokarm przechowywany jest tylko w nich, więc nie jest narażony na kontakt z wieloma drobnoustrojami.

Zestaw butelek jednorazowych

Zestaw butelek do karmienia jednorazowego użytku – wady

Gdy chodzi o wady zestawów jednorazowych butelek do karmienia, należy przede wszystkim wskazać na cenę (https://milklab.pl/przechowywanie-pokarmu/28-zestaw-5szt-butelka-do-karmienia-i-przechowywania-pokarmu-jednorazowego-uzytku-50ml.html). Za 10 sztuk butelek należy zapłacić około 40-50 zł.

Ponadto korzystanie z jednorazowych butelek plastikowych, które wyrzucane są od razu po użyciu, nie jest przyjazne dla środowiska naturalnego.