Czy laktator to przydatny sprzęt?

podwójny laktator elektryczny Ameda MYA JOY

Takie urządzenie, jak podwójny laktator elektryczny Ameda MYA JOY, warto kupić jeszcze przed porodem. I to niezależnie od tego, czy mama ma zamiar karmić maluszka przez rok i dłużej, czy też ma zamiar zrezygnować z tego już sześć miesięcy po narodzinach dziecka. Laktatory są urządzeniami, którego obecność docenią wszystkie mamy. W jakich sytuacjach może przydać się laktator? Nie tylko wtedy, kiedy dziecko będzie trzeba zostawić pod opieką innej osoby.

Zbyt duża ilość pokarmu

Około trzeciej do piątej doby u kobiet może pojawić się nawał pokarmu. Jak na potrzeby jednego, czasem nawet dwójki dzieci – jest go zbyt dużo. Piersi, które są pełne od mleka, są obolałe, twarde – co jest nieprzyjemne nie tylko dla kobiety, ale nawet dla dziecka. W takich sytuacjach zaleca się przed samym karmieniem odciągnięcie nieco mleka, aby móc zmiękczyć brodawkę piersi. Zbyt dużą ilość mleka, w chwilach, kiedy dziecko nie chce jeść, można odciągnąć i zamrozić w specjalnie do tego dedykowanych pojemnikach.

Wolna chwila dla mamy

Mama, nawet ta młoda, która całkiem niedawno powiła dziecko, również ma prawo do wolnej chwili. Do tzw.wychodnego. Dobry laktator pomoże odciągnąć odpowiednią ilość pokarmu na cały okres, kiedy mamy nie będzie przy dziecku. Jest to również dobre wtedy, kiedy mama chciałaby wypić lampkę wina, a nawet piwo. Nie ma nic złego w tym, że kobieta karmiąca piersią chciałaby spożyć procenty. Należy jednak pamiętać o tym, aby po imprezie odciągnąć całe mleko (najlepiej dwa razy!) i od razu je wylać, aby nie podawać dziecku. Dopóki mama czuje oddziaływanie alkoholu, mleko musi zostać wylane.

podwójny laktator elektryczny Ameda MYA JOY

Dobry laktator

Można wymieniać wiele sytuacji, kiedy laktator się przydaje. Bezsprzecznie – trzeba go kupić, dopóki jest na to jeszcze spora ilość czasu. Jednym z najchętniej wybieranych produktów jest podwójny laktator elektryczny Ameda MYA JOY. Pozwala na szybkie odciągnięcie pokarmu z dwóch piersi jednocześnie. Jest on przygotowany na to, aby używać go wszędzie – nawet, jeżeli chodzi o samochód.