Objawy-Ciazy.pl - Poradnik na dobry początek.
Objawy ciąży Testy ciażowe Wczesna ciąża
Wczesne objawy ciąży Rodzaje testów ciążowych Kiedy test ciążowy się myli? Na co uważać we wczesnej ciąży?
Jak sprawdzić czy jestem w ciąży? Kiedy najlepiej zrobić test? Internetowy test ciążowy Dieta w ciążyJakie są pierwsze objawy ciąży?

Opóźnienie lub brak miesiączki

Jednym z najwcześniej zauważanych objawów ciąży jest brak miesiączki. Jeśli okres spóźnia się już kilka dni, można zacząć podejrzewać ciążę, ale takie objawy nie są wystarczające aby mieć pewność. Czasem zdarza się także, że kobiety jeszcze jedne raz miesiaczkują po zajściu w ciążę, ale krwawienie jes twtedy krótsze i mniej obfite niż zwykle.

Inne przyczyny:
Stres, napięcie, (w tym lęk przed ciążą), podróż, otyłość lub zbyt mała masa ciała, zaprzestanie stosowania antykoncepcji hormonalnej (pigułek), karmienie piersią, zachwiana równowaga hormonalna.

Wrażliwe, bolące lub powiększone piersi

Zmiany w piersiach i towarzysząca im zwiększona wrażliwość to zwykle jeden z najwcześniejszych objawów ciąży. Można je zauważyć już kilka dni po zapłodnieniu. Wynikają one ze zmian hormonalnych towarzyszących od pierwszych dni ciąży.

Inne przyczyny:
Zbliżająca się miesiączka, stosowanie doustnych środków antykoncepcyjnych, zachwiana równowaga hormonalna.

Zmęczenie, rozdrażnienie, senność

Zmiany nastroju i wrażenie osłabienia towarzyszą kobiecie od pierwszych dni ciąży. Mogą towarzyszyć im także bóle głowy.

Inne przyczyny:
Zbliżająca się miesiączka, sprzemęczenie, depresja, początek jakiejkolwiek choroby (w tym przeziębienie, grypa).

Mdłości, nudności

Podczas gdy wiele kobiet te objawy omijają, inne trapią poranne nudnosci czy mdłości i wymioty nawet kilkanaście razy na dobę.

Inne przyczyny:
Zatrucie pokarmowe lub problemy z żołądkiem, stres.

Zmiana apetytu

Na początku ciąży, ale także w późniejszym czasie, można zwrócić uwagę na tzw. "zachcianki". Ulubione dotychczas potawy przestają smakować, tymczasem wzmaga się apetyt na potrawy, na które nie zwracałaś dotychczas uwagi. Może się pojawić na przykład nieodparta chęć zjedzenia lodów czy kiszonych ogórków.
Ogólnie rzecz biorac, w czasie ciąży apetyt się zwiększa, co jest związane ze zwiększonym zapotrzebowaniem na praktycznie wszystkie składniki żywieniowe.

Inne przyczyny:
Nieodpowiednia dieta, niedobory poszczególnych składnikow pokarmowych, duży wysiłek fizyczny, stres, depresja.

Wstręt do alkoholu, papierosów

Bardzo charakterystyczne jest, że już na początku ciąży wiele kobiet traci "smak" do napojów alkoholowych, oraz czuje naturalny wstręt do papierosów, mimo że dotyczhczas paliły regularnie. To objawy wzmożonej, naturalnej obrony organizmu przed niebezpiecznymi, szkodliwymi substancjami.

Inne przyczyny:
Nieodpowiednia dieta, niedobory poszczególnych składnikow pokarmowych, duży wysiłek fizyczny, stres, depresja.

<< powrót do strony głównejMasz pytanie? Szukaj odpowiedzi!
Twoja wyszukiwarka

Test ciążowy przez internet!